Euro 2024: Francja — Polska [RELACJA NA ŻYWO] (2024)

Table of Contents
Francja Polska

Przegląd SportowyPiłka nożnaEuro 2024Reprezentacja Polski

To ostatni mecz reprezentacji Polski na Euro 2024! Ekipa Michała Probierza walczy o to, by nie zostać pierwszą polską ekipą, która skończy wielki turniej bez punktów.

Albert Fedorowicz

25 czerwca 2024, 17:30

Euro 2024: Francja — Polska [RELACJA NA ŻYWO] (28)

I przy okazji możemy pokrzyżować plany Francji. Wicemistrzowie świata chcą koniecznie z nami wygrać, i to możliwie jak najwyżej, by w ten sposób wygrać grupę D i zapewnić sobie potencjalnie łatwiejszego rywala w 1/8 finału! Wszystko zależy od wyników meczów Polska - Francja i Holandia - Austria.

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo i wyniku live z meczu Francja — Polska. Początek we wtorek, 25 czerwca, o godz. 18.00.

< Powrót

Euro 2024: Francja — Polska [RELACJA NA ŻYWO] (29)

Francja

Euro 2024: Francja — Polska [RELACJA NA ŻYWO] (30)

Polska

Zakończona

Getty Images

Cyfrasport

1 - 1

Pierwsza połowa 0 - 0

• 43' Adrien Rabiot
  • 56' Kylian Mbappe
  • 24' Nicola Zalewski
  • 79' Robert Lewandowski
  • 89' Paweł Dawidowicz
  • 93' Karol Świderski
21 Nicola Zalewski żółta kartka w minucie 24' zmiana w minucie 68' 21
{number} {name} gol w minucie {goal} penalty in a minute {penalty} żółta kartka w minucie {yellowCard} czerowna kartka w minucie {redCard} blue card in a minute {blueCard} rzut karny w minucie {penaltyKick} gol po karnym w minucie {penaltyKickGoal} brak gola po karnym w minucie {penaltyKickMiss} zmiana w minucie {changes} wejście na murawę w minucie {changeIn} zejście z murawy w minucie {changeOut} rzut rożny w minucie {cornerKick} kontuzja w minucie {contusion} czas {time} {number}

{{append.value}}

{{{message}}}

Euro 2024: Francja — Polska [RELACJA NA ŻYWO] (31)

{{image.text}}

{{message}}

wczytywanie...

{{message}}

{{heat}}

{{players.0.helmet}} {{players.0.name}} {{players.0.points}} {{heatResult.firstTeam}}:{{heatResult.secondTeam}}
{{players.1.helmet}} {{players.1.name}} {{players.1.points}}
{{players.2.helmet}} {{players.2.name}} {{players.2.points}}
{{players.3.helmet}} {{players.3.name}} {{players.3.points}}

{{message}}

Zapraszamy na relację, którą zwieńczy rywalizacja reprezentacji Francji z Biało-Czerwonymi. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 18.00, a napięcie przed pożegnaniem z Euro 2024 czuć już teraz. Z nami nie przegapisz żadnych ważnych wieści dotyczących tego starcia w Dortmundzie

Zaczynamy odliczanie

Reprezentacja Polski zagra w ostatnim meczu grupowym Euro 2024 z Francją jedynie o honor, ale wicemistrzowie świata muszą potraktować to spotkanie poważnie. A nawet bardzo poważnie. Mają zachętę do tego, by wygrać ten mecz kilkoma golami. I to jest bardzo zła wiadomość dla reprezentacji Polski.Ważny sygnał Polakom wysłali na konferencji prasowej Didier Deschamps i N'Golo Kante.

W tej chwili liderem grupy D jest Holandia, gdyż przy równej liczbie punktów (4) liczą się najpierw mecze bezpośrednie (tu padł remis 0:0), bilans bramkowy (obie ekipy mają +1), a następnie bramki strzelone. Holandia ma bilans 2:1, za to Francja 1:0. I to oznacza, że gdyby w ostatnich meczach — Polski z Francją i Holandii z Austrią — padły identyczne wyniki (np. po 1:0), to Francja zajęłaby drugie miejsce w grupie

Michał Probierz zaskoczył wyjściowym składem zarówno w pierwszym (1:2 z Holandią), jak i w drugim meczu na Euro 2024 (1:3 z Austrią). Przed spotkaniem z Francją pewne jest jedno: będą zmiany w pierwszej jedenastce. Jeśli tylko selekcjoner wróci do koncepcji, która przyświecała mu przed naszym drugim występem w Niemczech, zanosi się na wielki powrót do podstawowego zestawienia. Zobacz przewidywany przez Przegląd Sportowy Onet skład na mecz z Francją

Reprezentacja Polski w Dortmundzie przed meczem z Francją wybrała zupełnie inny hotel niż w Hanowerze, gdzie mieszkała przez całe Euro. Kadrowicze dotarli wieczorem na miejsce. Sprawili zawód czekających na nich fanom.

Jeśli potwierdzą się słowa naszego selekcjonera, możemy być świadkami meczu z wymianą ciosów i dużą liczbą bramek

— Spodziewam się, że trener Michał Probierz wystawi najmocniejszy skład na spotkanie z Francją. To są w końcu mistrzostwa Europy, a nie mecz towarzyski — mówi były piłkarz m.in. Lecha Poznań Łukasz Trałka

Znając potencjał naszego rywala, trzeba szukać pozytywów. Piłkarze Francji, odkąd Didier Deschamps objął stanowisko trenera, grają w szóstym dużym międzynarodowym turnieju. Statystycy przypominają, że Les Blues nigdy nie wygrali trzeciego meczu grupowego

Bardzo ważna informacja z PZPN! Michał Probierz oficjalnie zostaje na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski

Mariusz Pudzianowski ostatnio wywołał ogromne zamieszanie. Były strongman informował w mediach społecznościowych, że wybiera się pociągiem do Niemiec na mecz Polska — Austria, ale później pojawiły się doniesienia, że nie wyjechał nawet z Warszawy. Po tej akcji wielu internautów nie zostawiło na "Pudzianie" suchej nitki. We wtorek Pudzianowski został zauważony na lotnisku Chopina. Zdjęcie ze sportowcem opublikował dziennikarz Radia Tok FM i pokusił się o żartobliwy komentarz

Bardziej ofensywne ustawienie, walka o miejsce lidera i żądanie goli w wykonaniu Trójkolorowych — zapowiedzi francuskiej prasy mogą budzić grozę w Polsce przed wtorkowym pożegnaniem Biało-Czerwonych z Euro 2024."Les Bleus mają przed sobą walkę o pierwsze miejsce i gole do zdobycia, ponieważ są zmuszeni osiągnąć lepszy wynik niż Holandia. Oczekuje się, że Kylian Mbappe zdynamizuje linię ofensywną" — pisze portal Ouest-france.fr. "L'Equipe" zauważa też zmiany w naszej reprezentacji, wynikające z decyzji Kamila Grosickiego

Niespodziewanie przed meczem Polski z Francją Zbigniew Boniek ujawnił, co działo się w przeszłości wokół naszej kadry. Okazuje się, że w czasie, gdy wybierał selekcjonera w roli prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, chęć prowadzenia reprezentacji zgłosił topowy szkoleniowiec. — Trener, który nas ograł w ostatnim meczu, także był kandydatem w jednym rozdaniu — zdradził w Meczykach Boniek

Były prezes PZPN odniósł się też to sytuacji Roberta Lewandowskiego. – To są jakieś herezje, jeżeli Robert jest zdrowy, gra w tej reprezentacji, a później zobaczymy, co się dzieje – mówił. W ostatnich dniach Boniek denerwował się ze względu na to, jak mocno chwaleni byli nasi ostatni rywale. — Za bardzo gloryfikowaliśmy tę Austrię. Gdyby wyjąć trzech zawodników, to jest bardzo przeciętny zespół, a gra się opiera na przygotowaniu fizycznym — twierdzi

"Teraz trzeba zrobić kolejny krok. Udowodniliśmy, że potrafimy to zrobić. Teraz wszyscy razem: od kapitana po fizjoterapeutę. Dawać wszyscy!" — motywował partnerów w szatni przed meczem z Austrią (1:3) Kamil Grosicki. Biało-Czerwoni po drugiej porażce stracili szansę na awans do fazy pucharowej, a w szatni panowała wręcz grobowa atmosfera. Zobacz, jak mecz z Austrią wyglądał od kulis w materiale serwisu "Łączy nas piłka".

Warto pamiętać, że oprócz zmagań Biało-Czerwoni, przed nam dziś jeszcze trzy inne mecze

Wojciech Szczęsny prawdopodobnie nie zagra już na wielkim turnieju. Pytanie, czy z orzełkiem na piersi wystąpi już tylko w pożegnalnym spotkaniu na PGE Narodowym

– Nie mogę sobie tego wyobrazić, by ta reprezentacja Polski, którą widziałem, pokonała Francję. Zremisowała z nią zresztą też nie – mówi nam słynny francuski trener Raymond Domenech.– Polska musi znaleźć dobrych zawodników, by coś zbudować. To, co pokazuje teraz, nie wystarczy – przyznaje były selekcjoner francuskiej kadry przed meczem naszej drużyny z Les Bleus.

Odliczamy godziny i minuty do ostatniego występu Biało-Czerwonych na Euro 2024. Przypomnijmy, że mecz Francja — Polska odbędzie się we wtorek o godz. 18.00

Wyniki naszej sondy dotyczącej wyniku dzisiejszego meczu są jednoznaczne...

Nie milkną echa decyzji Kamila Grosickiego. W swojej karierze reprezentacyjnej grał dla Polski aż w pięciu wielkich turniej. Wiadomo już, że ten trwający w Niemczech będzie jego ostatnim w biało-czerwonych barwach. Skrzydłowy przez lata stanowił o sile polskiej kadry, a znaczył najwięcej za kadencji Adama Nawałki, który na niego postawił. — Jego nieszablonowość, nieobliczalność to był wielki atut. Miał takie pomysły, które tylko jemu mogły przyjść do głowy i to urozmaicało grę naszej drużyny narodowej — mówi w "Misji Euro" dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet Łukasz Olkowicz

Tymczasem sensacyjne wieści docierają na temat Szymona Marciniaka. UEFA myśli o tym, by odesłać go do domu już po fazie grupowej Euro 2024!

twitter.com

Emocje powoli sięgają zenitu!

twitter.com

Centrum Dortmundu opanowali polscy i francuscy kibice. W tłumie przechadzają się też działacze PZPN.

Przed ostatnim meczem grupowym polskiej kadry na Euro 2024 krytyki nie szczędzi trener Bogusław Kaczmarek.

Głos zabrał także Ludovic Obraniak, który po meczu z Austrią stwierdził wprost: za szybko się poddaliśmy.

twitter.com

Tak ma wyglądać skład Polaków na mecz z Francją:

W porównaniu ze starciem z Austrią Michał Probierz dokonał pięciu zmian. Od pierwszej minuty zagrają Łukasz Skorupski, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Kacper Urbański i Robert Lewandowski.

Znamy też wyjściowe zestawienie Trójkolorowych. Od pierwszej minuty zagra m.in. Kylian Mbappe!

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

A tak zagrają Trójkolorowi:

Pojawiają się też nowe wieści wsprawie przyszłości w kadrze Wojciecha Szczęsnego.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Polacy zagrają dziś w Dortmundzie w drugim komplecie strojów:

17:54

Piłkarze wychodzą z tunelu. Czas na prezentację i hymny państwowe!

1. min

Polacy rozpoczęli mecz od środka!

1. min

Robert Lewandowski próbował uruchomić Kacpra Urbańskiego bezpośrednim podaniem, ale piłkę przejęli Francuzi.

2. min

Francuzi próbowali wejść w pole karne przez atak pozycyjny, ale Polacy odebrali piłkę.

3. min

Wymiana podań pomiędzy francuskimi obrońcami.

3. min

Faul Nicoli Zalewskiego na wysokości środka boiska.

4. min

Dobra gra w defensywie Polaków przeciwko Barcoli. Frankowski wybija piłkę na aut.

4. min

Groźne wejście Barcoli w pole karne, ale przytomnie Moder wybija na rzut rożny.

5. min

Złe wykonanie rzutu rożnego przez Ousmane Dembele. Skorupski zacznie od bramki.

6. min

Szybka gra Polaków. Kapitalne podanie Lewandowskiego do Szymańskiego.

6. min

Groźny strzał Piotra Zielińskiego! Mike Maignan broni skutecznie.

7. min

Polacy próbują konstruować akcję od defensywy.

7. min

Przejęcie piłki przez Francuzów.

8. min

Dembele indywidualnie wchodzi w pole karne, ale podaje niedokładnie. Polacy przejmują piłkę.

9. min

Niedokładne zagranie Modera. Obrońcy "Niebieskich" przejmują piłkę.

10. min

Dobra interwencja Łukasza Skorupskiego! Polski bramkarz wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu Ousmane Dembele.

11. min

Nieudana próba przerzutu do Zalewskiego. Kounde kieruje piłkę głowa do Mike'a Maignana.

11. min

Dembele z łatwością mija Zalewskiego

11. min

Świetne podanie do Theo Hernandeza i strzał, ale jeszcze lepsza interwencja Skorupskiego!

12. min

Francuzi tracą piłkę z rzutu rożnego. Lewandowski opanowuje piłkę i podaje, ale Urbański szybko ją traci.

13. min

Polacy spokojnie i powolnie rozgrywają piłkę.

13. min

Próba gry Frankowskiego do Roberta Lewandowskiego, ale Francuzi przejmują piłkę.

13. min

Nieudany kontratak Trójkolorowych.

14. min

Kapitalne zagranie Urbańskiego do Szymańskiego, który oddaje strzał. Mike Maignan na posterunku! Drugi celny strzał biało-czerwonych

15. min

Dobre rozegranie rzutu rożnego. Urbański strzelał z okolicy jedenastego metra ale Maignan broni strzał!

16. min

Francuzi próbują uspokoić grę i spokojnie konstruować atak pozycyjny,

16. min

Kapitalna interwencja Frankowskiego, który zabiera piłkę Mbappe.

17. min

Polacy na połowie rywala konstruują atak.

17. min

Zablokowane dośrodkowanie Zalewskiego. Zaczniemy od autu.

17. min

Strzał z dystansu Jakuba Modera, lecz piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

18. min

Nieudane zagranie Maignana. Polacy zaczną z autu.

19. min

Fatalny błąd Kiwiora, który traci piłkę w środku pola karnego.

19. min

Fantastyczny strzał Dembele z okolic piątego metra. Kapitalna interwencja Skorupskiego!

20. min

Faul Frankowskiego na Barcoli na wysokości środka boiska.

21. min

Ponownie Francuzi przy piłce, próbują uśpić czujność biało-czerwonych.

22. min

Ależ Dembele bawi się z Kiwiorem! Ograł polskiego obrońcę, ale nasi inni defensorzy nie zawiedli.

22. min

Faul Francuzów. Skorupski będzie wybijał piłkę.

23. min

Dembele fauluje Kiwiora. Polacy z rzutem wolnym w środku boiska.

23. min

Kapitalny przerzut Urbańskiego.

23. min

Niedokładna wrzutka Zalewskiego na Lewandowskiego, ale Polacy zbierają piłkę.

23. min

Ponowne dośrodkowanie tym razem Szymańskiego. Francuzi wybijają i mamy rzut rożny.

24. min

Niedokładne zagranie Szymańskiego z rogu.

24. min

Żółta kartka Zalewskiego za faul na Mbappe. Polak przerwał kontratak Francuzów

25. min

Świetna interwencja Frankowskiego. Odbiera piłkę Barcoli.

25. min

Strata Jakuba Modera.

26. min

Barcola wrzuca piłkę, ale Bednarek wybija na rzut rożny.

26. min

Świetnie z dośrodkowaniem radzi sobie Skorupski, który łapie piłkę.

27. min

Strata piłki przez Zielińskiego.

27. min

Nieudane zagranie Hernandeza. Skorupski zacznie od bramki.

28. min

Upamecano zatrzymał Szymańskiego. Polacy rozpoczną od autu.

29. min

Chwilowa przerwa na picie. Przerwa spowodowana jest temperaturami, które w Dortmundzie są bardzo wysokie, gdyż obecnie jest ponad trzydzieści stopni celsjusza.

30. min

Koniec przerwy. Piłkarze wracają na boisko.

30. min

Polacy konstruują akcję. Świetne rozrzucenie przez Lewandowskiego.

31. min

Próba indywidualnej akcji kapitana, który traci posiadanie.

31. min

Szybkie przejęcie piłki przez biało-czerwonych.

32. min

Świetny pomysł dalekiego podania Modera do Lewandowskiego. Niestety, trochę za mocno, co przejął Maignan.

32. min

Mbappe przyspiesza grę.

32. min

Piłka wylądowała u Barcoli, ale ponownie odebrał ją Frankowski.

33. min

Francuzi ponownie przy piłce.

33. min

Dobra gra w defensywie. Polacy przejmują piłkę.

33. min

Lewandowski utrzymuje się przy piłce i uruchamia akcję.

34. min

Kapitalne dośrodkowanie Zielińskiego! Lewandowski uderza głową, ale piłka mija słupek dosłownie o włos!

35. min

Francuzi próbują uspokoić grę i stworzyć zagrożenie pod naszą bramką.

35. min

Świetne przejęcie piłki przez Urbańskiego.

35. min

Polacy pod polem karnym rywala.

35. min

Kante odbiera piłkę Szymańskiemu.

36. min

Francuzi grają od tyłu, ale biało-czerwoni starają się wytworzyć presję.

37. min

Próba strzału z dystansu Tchouameniego, ale Dawidowicz blokuje uderzenie.

37. min

Chwilowa przerwa w grze, gdyż ucierpiał Urbański.

38. min

Szybki powrót na boisko piłkarza Bologni.

38. min

Kolejny strzał Tchouameniego, tym razem z okolicy 20 metra. Polacy blokują i będzie rzut rożny.

38. min

Niecelny strzał Saliby. Skorupski zacznie od bramki.

39. min

Daleki wykop, który przejmuje Urbański i oddaje piłkę Lewandowskiemu. Kapitan musiał strzelać sytuacyjnie, ale piłka nie leciała w światło bramki.

40. min

Świetna interwencja Kiwiora. Zatrzymuje Dembele.

40. min

Skorupski ponownie zacznie od bramki.

40. min

Francuzi przejmują piłkę po wykopie Skorupskiego.

41. min

Szybkie przejście pod naszą bramkę.

41. min

Dobra gra Polaków w defensywie. Oddalamy zagrożenie.

42. min

Ależ interwencja Skorupskiego! Kapitalnie przyśpieszyli Francuzi, ale nasz bramkarz zatrzymał Mbappe!

42. min

Nieudane rozegranie. Zaczniemy od własnej bramki.

43. min

Żółta kartka dla Rabiota. Francuz fauluje Szymańskiego.

44. min

Nieudana akcja Zalewskiego. Piłka dla Francji.

44. min

Kapitalna interwencja Zalewskiego po groźnej akcji Francuzów. Dembele miałby piłkę na dołożenie nogi, gdyby nie wybicie Polaka!

45. min

Łukasz Skorupski niczym ściana! Ponownie zatrzymuje Mbappe po kombinacyjnej akcji!

45. min

Nieudane rozegranie z kornera przez Trójkolorowych.

45. min + 1.min

Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy.

Skorupski zacznie od bramki po nieudanej akcji Francuzów.

45. min + 2.min

Faul Frankowskiego na Barcoli. Francuzi będą mieć rzut wolny na wysokości pola karnego.

Kolejna udana interwencja Skorupskiego, który piąstkuje piłkę. Sędzia kończy pierwszą połowę.

46. min.

Gwizdek sędziego Marco Guida. Oznacza to, że zaczynamy drugą połowę. Obie drużyny rozpoczynają bez zmian.

46. min.

Francuzi zaczynają się spieszyć.

47. min.

Barcola w pole karne, ale Moder wybija na środek.

47. min.

Strzał Mbappe z dystansu, ale piłka wędruje nad poprzeczką.

47. min.

Wcześniej sędzia odgwizdał jednak spalonego.

48. min.

Kontratak Polaków.

48. min.

Tracimy piłkę. Niedokładne zagranie Modera na prawe skrzydło.

49. min.

Dembele zagrywa na środek. Kante uderza, ale świetnie blokuje Dawidowicz.

49. min.

Świetnie wybija Lewandowski piłkę po dośrodkowaniu z rogu.

49. min.

Fantastyczny strzał z dystansu Mbappe, ale jeszcze lepiej broni Skorupski!

49. min.

Kolejny strzał Mbappe, ale tym razem piłka ląduje obok słupka.

50. min.

Fantastycznie utrzymał się Lewandowski i zagrywa do Urbańskiego, ale ten traci piłkę.

50. min.

Kapitalna interwencja Frankowskiego, który zatrzymuje Mbappe.

51. min.

Francja przy piłce. Próbują uśpić naszą czujność.

51. min.

Dembele próbuje strzelać, ale blokuje Zalewski.

51. min.

Barcola fauluje Szymańskiego. Polacy rozpoczną od rzutu wolnego.

52. min.

Nieudany przerzut Modera do Zalewskiego. Francja odzyskuje piłkę.

52. min.

Hernandez fauluje w ataku Jana Bednarka. Polacy będą mieć rzut wolny na własnej połowie.

53. min.

Urbański faulowany przez Salibę.

53. min.

Żółta kartka dla Michała Probierza, który domagał się kartki dla Saliby.

54. min.

Fantastyczny odbiór Frankowskiego. Dodatkowo Polak wywalcza faul.

54. min.

Polacy próbują ataku pozycyjnego.

55. min.

Świetne kierunkowe przyjęcie Lewandowskiego, ale niestety nasz kapitan jest podwojony.

55. min.

Faul Kiwiora na Dembele. Sędzia odgwizduje rzut karny!

56. min.

Do piłki podchodzi Kylian Mbappe.

56. min.

Niestety. Mbappe pewnie wykorzystuje jedenastkę. 1:0 dla Francji!

57. min.

Polacy rozpoczynają od środka.

57. min.

Kapitalne podanie Lewandowskiego. Przyśpieszamy akcję, ale Zalewski traci piłkę.

58. min.

Polacy próbują skonstruować akcję.

59. min.

Zieliński bierze ciężar na siebie i przerzuca piłkę, którą traci Frankowski.

59. min.

Ależ rajd Barcoli i drybling w naszym polu karnym. Świetna obrona Skorupskiego.

60. min.

Francuzi przyśpieszają. Są już na wysokości pola karnego.

60. min.

Dembele ponownie próbował czarować. Tym razem uciekła mu piłka. Skorupski zacznie od bramki.

61. min.

Potrójna zmiana. Boisko opuszczą: Adrien Rabiot, Bradley Barcola oraz N'Golo Kante. Wejdą na plac gry: Eduardo Camavinga, Olivier Giroud, Antoine Griezmann.

62. min.

Dawidowicz fauluje Giroud. Francuzi będą mieć rzut wolny.

63. min.

Polacy przy piłce. Próbują stworzyć zagrożenie.

63. min.

Strata piłki. Dembele próbował indywidualnie, ale wyrzucił piłkę na aut bramkowy.

64. min.

Zieliński traci piłkę. Francuzi rozpoczną akcję.

65. min.

Ofiarna interwencja Urbańskiego. Polacy przejmują futbolówkę.

66. min.

Ależ błąd Polaków. Nikt nie przejął swobodnej piłki. Griezmann uderzył, ale piłka po bloku ląduje za linią. Będzie rzut rożny.

66. min.

Złe rozegranie rzutu rożnego. Piłka w rękach Skorupskiego.

67. min.

Świetne podanie Zielińskiego do Urbańskiego.

67. min.

Zieliński z Urbańskim próbowali kombinacyjnie, ale Dembele przejął piłkę.

68. min.

Świetna interwencja Skorupskiego na przedpolu. Uprzedził Mbappe.

68. min.

Zalewski oraz Szymański opuszczają plac gry. W ich miejsce Michał Skóraś oraz Karol Świderski.

69. min.

Lewandowski fauluje. Piłka dla Francji.

70. min.

Groźna akcja Hernandeza. Na szczęście mocne podanie po ziemi przejęli biało-czerwoni.

71. min.

Powolne rozgrywanie akcji przez podopiecznych selekcjonera Probierza.

71. min.

Tchouameni fauluje Modera. Rzut wolny dla Polaków.

72. min.

Ależ szkoda. Niedokładne podanie Skórasia do Świderskiego, który był na wolnym polu.

72. min.

Fantastyczna akcja Lewandowskiego! Cofnął się i odebrał piłkę Tchouameniemu, następnie oddał strzał z dystansu, który wylądował minimalnie obok słupka

73. min.

Urbański nie daje się Camavindze. Polak fauluje.

73. min.

Świetny przechwyt Modera, niestety następnie niedokładnie dogrywa Lewandowskiemu.

74. min.

Świetny przerzut Urbańskiego do Świderskiego.

74. min.

Frankowski próbuje odegrać, ale Francuzi wybijają na aut.

74. min.

Lewandowwski mija Griezmanna i kapitalnie zagrywa do Świderskiego, którego zatrzymują Francuzi

75. min.

Na stadionie jest wrzawa, kibice domagają się karnego!

75. min.

VAR sprawdza rzut karny na Świderskim!

76. min.

Sędzia idzie do monitora. Będzie sprawdzał i podejmował decyzję indywidualnie.

76. min.

RZUT KARNY DLA BIAŁO-CZERWONYCH!

77. min.

Lewandowski podchodzi do rzutu karnego.

77. min.

MAIGNAN BRONI!

78. min.

Będzie powtórka rzutu karnego! Maignan nie miał kontaktu z linią!

79. min.

LEWANDOWSKI STRZELA, A POLSKA WYRÓWNUJE! SZÓSTY GOL LEWANDOWSKIEGO W HISTORII FINAŁÓW EURO!

80. min.

Francuzi zaczynają od środka.

81. min.

Polacy próbują ruszyć za ciosem. Gramy odważnie!

82. min.

Fantastyczne zagranie Zielińskiego do Lewandowskiego! Polak strzela obok bramki!

83. min.

Polacy zaczynają od autu, ale tracą piłkę.

83. min.

Francuzi będą próbować rozegrać akcję.

83. min.

Przechwyt Zielińskiego, ale podaje niedokładnie do Lewandowskiego.

84. min.

Fantastyczny rajd Kiwiora lewą stroną, ale niedokładna wrzutka.

84. min.

Poprawia Moder do Lewandowskiego. Upamecano wyrzuca piłkę na rzut rożny!

84. min.

Urbański strzela z dystansu po wybitej piłce z rzutu rożnego. Maignan łapie piłkę, która poszła po rykoszecie.

85. min.

Francuzi próbują skonstruować akcję, ale Polacy bronią wysoko.

85. min.

Kapitalna interwencja Jana Bednarka! Blokuje strzał Girodu z 10. metrów!

86. min.

Zmiana w szeregach szatni. Plac gry opuszcza Ousmane Dembele, a wchodzi Randal Kolo Muani.

86. min.

Nieudane rozegranie kornera. Lewandowski popracował w obronie.

87. min.

Frankowski wybija na rzut rożny.

87. min.

Kapitalna interwencja Skorupskiego! Wybija piłkę Griezmannowi sprzed nogi!

87. min.

Skóraś wywalczył piłkę. Nabił Kolo Muaniego. Polacy rozpoczną z autu.

88. min.

Camavinga fauluje Kiwiora. Kapitalna gra Polaka.

89. min.

Niestety tracimy piłkę. Dawidowicz fauluje Giroud. Będzie żółta kartka.

89. min.

Dobra interwencja Skórasia. Polak uprzedza Mbappe.

90. min.

Mbappe w pole karne, ale Bednarek wybija.

90. min.

Świderski wywalcza faul. Piłka dla Polaków.

90. min. + 1. min.

Sędzia doliczył pięć minut.

Bednarek zatrzymuje Mbappe. Będzie rzut rożny.

Polacy oddalają zagrożenie.

90. min. + 2. min.

Indywidualna akcja Mbappe. Rykoszet po bloku Jana Bednarka. Łukasz Skorupski łapie piłkę.

90. min. + 3. min.

Żółta kartka dla Świderskiego. Polak przerywa kontratak Theo Hernandeza.

Polacy zaczną od bramki.

90. min. + 4. min.

Zieliński traci piłkę. Niedokładne podanie i aut dla Francji.

Polacy interweniują i wybijają piłkę.

90. min. + 5. min.

Fantastycznie Lewandowski utrzymuje się przy piłce. Wywalczył aut pomimo pressingu obrońcy.

Dalekie zagranie Maignana, ale Bednarek kapitalnie wybija piłkę.

90. min. + 6. min.

Świetne zachowanie Lewandowskiego. Wywalcza faul i urywa kolejne sekundy.

Koniec! Sędzia gwiżdże. Polacy remisują na pożegnanie z Euro 2024! Świetny mecz biało-czerwonych na sam koniec. Gwiazdy obu drużyn - Kylian Mbappe oraz Robert Lewandowski z bramkami.